Araba Kapısı Anahtarsız Nasıl Açılır?

Araba Kapısı Anahtarsız Nasıl Açılır?

Araba Kapısı Anahtarsız Nasıl Açılır?

Araba kapısının kapanması durumunda  sorunlar yaşanabilir. Kilitlenen veya kendiliğinden kapanan araba kapısının kolayca açılması sağlayabilmek için biraz el becerisi gerekir. Dolaysıyla, kendiliğinden kilitlenen, farkında olmadan kilitlediğiniz veya aniden dışarı çıkarak araç kapınızın kapanmasına sebebiyet verebilirsiniz. Peki Araba Kapısı Anahtarsız Nasıl Açılır?

Anahtarsız Olarak Araba Kapısı Nasıl Açılır?

1-Ayakkabı Bağcığı ile

Arabanızın kapısını açmak için ayakkabı bağcığı yöntemini kullanabilirsiniz. Özellikle eski model araçlarda, kapanan kapıyı ayakkabınızın bağcığı sayesinde birkaç dakika içerisinde kolayca açabilirsiniz.

2-Tel Yöntemi ile

Kilitlenen araba kapısını açmak için pratik yöntemlerden biri de, tel yöntemidir. Aracınızın kapı kısmında yer alan jelatin maddesine dikkat ederek aracınızın camına zarar gelmemesini sağladıktan sonrasında çevrenizde yer alan tel ile aracınızın kapanan kapısını kolayca açabilirsiniz.

3-Kanca Yöntemi ile

Eski tip araçlarda kolayca uygulanması ile kanca yöntemi sayesinde kolayca açabilirsniz. Aracın camı hafif düzeyde açık olması durumunda, aracın yağmur sileceklerini yerinden söküp açık bulunan araç camından işlemi gerçekleştirmek yeterlidir.

Tornavida ve Tel ile

Aracınızın kapanan kapısını kolayca açmak açısından uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerden biri de, tornavida ve tel yöntemidir. Özellikle de araç Şahin, Tempra, Doğan, Kartal, Ford gibi eski tip araç modellerden ise, tornavida ve tel yöntemi işe yaramaktadır.

Araba Kapısını Anahtarsız Açmak İçin Uygulamalar Fayda Etmezse Ne Yapmalı?

Yukarıdaki yöntemlerin faydalı olmaması durumunda, aracınızın kilit sistemine ve camlarına zarar vermemek açısından ve gereğinden fazlaca zaman harcamamak açısından ilgili teknik servise haber vermek gerekecektir.

Eski tip model araçlarda kolayca uygulanabilen açma yöntemleri, son model araçlarda pek fayda sağlayamadığını da belirtmekte fayda var.

Bunları okudunuz mu?

Dizel Araba Marş Basıyor Ama Çalışmıyor? Yazıyı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir