Baymak kombi kırmızı ışık yanıyorsa ne yapmalı?

Baymak kombi kırmızı ışık yanıyorsa ne yapmalı?

Baymak kombi kırmızı ışık yanıyorsa kombinin ana kart yandı, yazılım hata verdi, sigortası attı, sensörleri bozuldu diye endişe etmenize gerek yok. Çözüm çok basit bir sebepte olabilir.

Baymak kombinin ürettiği modellere göre hata kodları ve gösterge paneli değişiklik gösterecektir. Yanan kırmızı ışık hangi hata ışığı olduğu kullanım kılavuzuna bakılmadan söylenmesi hiç doğru olmaz. Kombi kullanıcılarının bazı basit hata ışıklarını bilmesi gerekir.

Kombinin sağlıklı çalışabilmesi için;

  • Gaz gelmesi,
  • Su gelmesi (su basıncının 1-2 bar aralığında olması gerekir),
  • Eektrik gelmesi,
  • Hava tahliyesinin sağlanması

gerekir.

Kombide bir problem olduğu durumlarda kullanıcıların önce bunlara kontrol etmesi gerekmektedir. Gaz vanasının açık olup olmadığı, basınç ayarının doğruluğu, kombi yaz ayarından kış ayarına gelmiş mı bunlara bakın.

Çoğu durumda kullanıcılar vanaların nerede olduğunu ve hangi tarafa doğru açıldığını, hangi vananın neyin vanası olduğunu karıştırabilirler. Bu konuda hiçbir bilginiz yoksa vanaları yarım konuma getirin, en azından yarım açık durumda olacaktır.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra ekranda hata kodu varsa, o hatanın ne olduğuna göre işlem yapmak gerekir. Fakat resetleme de çoğu zaman işe yarar. Aşağıda Baymak yoğuşmalı kombi Duotec’in kullanım kılavuzunda yer alan hata kodları mevcut. Siz de kombinizin modelini arama motoruna yazarak kullanım kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Baymak yoğuşmalı kombi Duotec’in kullanım kılavuzu

Baymak yoğuşmalı kombi Duotec’in kullanım kılavuzu

Aşağıda Baymak Luna modellerinin kullanım kılavuzu mevcuttur. Resetleme ile düzelecek hataları E ile başlayan kodlardır. Resetleme ile düzelmeyecek hatalar ise F ile başlayan kodlar ile belirtilmiştir. Fakat F ile başlayan bir hata varsa lütfen kendiniz müdahale etmeden servis çağırın.

Baymak yoğuşmalı kombi Luna'nın kullanım kılavuzu

Baymak yoğuşmalı kombi Luna’nın kullanım kılavuzu

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir