Benzin Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır Belirtileri Nelerdir?

Benzin Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır Belirtileri Nelerdir?

Benzin Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır Belirtileri Nelerdir?

Benzin Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır Belirtileri Nelerdir?

Enjektör vasıta içerisinde bulunan bir aksamdır ve yeniden vasıtalarda bulunmakta olan yanma odalarındaki yakıtı püskürtme eylemini hakikatleştirmekle misyonludur. Benzin Enjektöryı olarak da öğrenilen Enjektörnın rastgele bir biçimde arıza gösterip işlevini kaybetmesi istenilen bir vaziyet değildir. Her arızanın anlaşılmasının bazı yolları olduğu gibi Enjektör arızasının da nasıl anlaşılacağına dair öğrenilen yollar bulunmaktadır. Peki Benzin Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır Belirtileri Nelerdir?

Enjektör arızalarının öğrenilen en büyük ve en ehemmiyetli bulguları arasında hiç kuşkusuz taşıtta alana gelen performans düşüklüğü gösterilebilir. Tabi ki bu performans düşüklüğünün altında uyuyan daha farklı nedenlerde bulunmaktadır. Örnek taşıtların yüksek devir yaptığı esnada yakıtını bütün olarak içeri tutuklayamaması ve de kullanamaması bir nedendir.

Enjektör arızalarında öğrenilen bir değişik ehemmiyetli bulgu ise vasıtanın hareket esnasında tekleme veya da dur kalk diye deyim edilen hareketlerde bulunmasıdır. Özellikle bu vaziyet ile vasıta kalkış esnasında iken daha çok tesadüfülür. Bir değişik Enjektör arızası bulgusu ise vasıtalarda yer alan silindirler ile kurulan irtibatın kopması ve bu nedenle yakıtın istenilen bölgelere ulaştırılmamasıdır.

Taşıtınızı çalıştırırken vasıtanızın gidişatına bakarak da rastgele bir Enjektör arızasının olup olmadığını kestirebilirsiniz.

Şayet sizlerde taşıtınızı çalıştırırken taşıtınız banalden geç çalıştığını fark ettiyseniz ve vasıta çalıştığı esnada eforlu bir ses çıkardı ise Enjektör arızası ile karşı karşıya kaldığınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Şayet motorda da bir dalgalanma meseleyi tespit ederseniz bu da Enjektörnızda bir kasvetin olduğunun habercisidir.

Tabi daha profesyonel bir arıza tespiti isteyebilirsiniz. Bunun için arıza tespit sistemlerini kullanabilir, ve bilgisayar takviyeli hakimiyetler sayesinde vasıtanızın meselesini daha net bir biçimde anlayabilirsiniz.

Vasıtanın yakıt pompasına da çok dikkat edilmelidir zira vasıtanın yakıt pompasında alana gelen sızmalar her geçen gün ile çoğalarak Enjektör arızasının oluşmasına sebebiyet verebilirsiniz. Yazının başında Enjektör arızasının bulguları olarak başrolde performans düşüklüğünü göstermiştik. Şayet eforunda da gözle görülür elle yakalanır bir mesele yaşamaya başlamış iseniz netlikle Enjektör meseleyi yaşadığınızdan emin olabilirsiniz. Vasıtanın çekiş gücünün eksilmesi, tekleme meseleyi yaşaması da benzin Enjektöryı meseleyi bulguları arasında ki yerini almaktadır.

Yeniden tazyik dengelemek ile vazifeli olan vasıta valfınız ile yaşayacağınız mesele de benzin Enjektörsında alana gelen arızanın bulguları arasındaki yerini almaktadır. Bu arıza vasıtanızın valfını değiştirmeniz bile lüzumlu kılmaktadır.

İşte bu nedenlerden dolayı taşıtınız fazla yakmaya başlayacaktır, istediğiniz performansı alamayacak ve muhakkak bir zaman sonra taşıtınızı hiç kullanmayacak bir vaziyete gelmesine sebebiyet vereceksinizdir. Bu nedenle benzin Enjektörsının arızalandığını gösteren bulgular ile karşılaşmanız gidişatında taşıtınızı şipşak yetkili servislere itimat etmelisiniz. Sualin düzenlenmesi ismine daha geç bir tarih asla beklenilmemelidir. Zira bu mesele sürücünün ve yolcunun yolculuk yaptığı esnada can ve mülk kaybı yaşamasına kadar sebebiyet verecek ehemmiyetli ve büyük bir meseledir.

Bunları okudunuz mu?

Benzin Filtresi Tıkanırsa Ne Olur Nasıl Anlaşılır ?  Yazıyı okumak için tıklayın.

Benzin Pompası Arızalanırsa Ne Olur Bozulursa Ne Olur?  Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir