LPGli Araçlarda Tekleme Nedeni Nedir?

LPGli Araçlarda Tekleme Nedeni Nedir?

LPGli Araçlarda Tekleme Neden Olur?

LPGli Araçlarda Tekleme Neden Olur?

Karbüratör sistemine sahip olan araçlarda tekleme sorunu, çoğunlukla ateşleme sistemine ve LPG sistemi ayarında bozulma durumuna bağlıdır. Can ve mal güvenliği için LPG sistemine sahip olan araçta tekleme problemi varsa  yapılması gereken tek şey, ilgili LPG servisine başvurmak ve aracın LPG sistemine baktırmaktır. Karbüratör sistemine sahip olan araçlarda motor sistemine giden hava düzeyi düzgün bir şekilde ayarlanırsa, özellikle de aracın düşük devir üzerinden kalkış yapması sağlanırsa, araçta tekleme problemi oluşur.  Peki LPGli Araçlarda Tekleme Nedeni Nedir?

Araç LPG Sisteminde Tekleme Problemine Neden Olan Faktörler Şunlardır:

Araç LPG sistemi ayarının ve motor sistemine ulaşan hava düzeyinin düzensiz veya yanlış bir şekilde yaptırılması
LPG sisteminde yer alan elektrik sisteminde oksitlenme ve gevşeme probleminin söz konusu olması
Gaz kesici sistemi içerisinde yer alan gaz filtrelerinin normal süreçten daha uzun süreçli olarak değişiminin sağlanamaması gibi birçok faktörler beraberinde LPG sisteminde tekleme problemine sebebiyet verebilir.

Araç LPG Sisteminde Tekleme Problemi Yüksek Maliyetli Mi?

Araç LPG sisteminde meydana gelen tekleme problemi ciddi anlamda bir maliyet gerektirmez. Ancak, önlem alınması açısından da  ilgili LPG servisine başvurulmasında fayda bulunmaktadır. Çünkü, özellikle de araç LPG sisteminde oluşan tekleme problemi piyasa fiyat tarifeleri hakkında bilgisi bulunamayan araç sahiplerinin,sürücülerin kaliteli ve güven duyabildiği LPG servisine başvurması uygun olacaktır.

LPG Sisteminde Tekleme Problemi  Olduğunda Yapılması Gerekenler Nelerdir?

LPGli Araçlarda Tekleme Nedeni Nedir hakkında bahsetttik. Bu problemler listesinde yer alan LPG sisteminde tekleme problemi görüldüğünde yapılması gereken ilk şey, hemen ilgili LPG servisine başvurulmasıdır. Ancak, kaliteli ve güvenilir LPG servisine başvurması uygun olacaktır.

Bunlar İlginizi Çekebilir

Araç LPGye geçmiyor, araç benzinden LPG ye geçmiyor. Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

LPG ısı sensörü arızası nasıl anlaşılır?. Yazıyı okumak için tıklayın.

Etiketler : ,
Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir