Otoyol ve Köprü Geçişlerinde OGS Kaldırıldı

Otoyol ve Köprü Geçişlerinde OGS Kaldırıldı

Otoyol ve köprü geçişlerinde OGS uygulaması kaldırıldı. Artık geçiş ücretleri HGS üzerinden alınacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol ve köprü geçişlerinde OGS’nin kaldırıldığını açıkladı. Artık geçiş ücretleri HGS üzerinden tahsil edilecektir. OGS cihazları bankalar tarafından ücretsiz bir şekilde HGS etiketine dönüştürülmeye başlanacaktır. Fakat bu uygulama 31 Mart’ta başlanılacağı açıklandı. Peki neden Otoyol ve Köprü Geçişlerinde OGS Kaldırıldı?

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden yapılan son açıklamada ise şöyleydi:

“Ülkemizde bulunan geçişi ücretli otoyol ve köprülerin geçiş ücretleri, Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) ve Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) olmak üzere iki aynı ücret toplama uygulaması üzerinden yapılmakta.”

"<yoastmark

KARIŞIKLIĞA NEDEN OLUYORDU

Geçiş ücretlerini toplama sistemleri olan OGS ve HGS, otoyol kullanıcıları tarafından gişelerden geçişlerinde karışıklıklara neden olmaktaydı.

İş yükünün azaltılması, verimliliğin artırılması ve vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vereceğiz. Bu sebeple 31.03.2022 tarihinden itibaren Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) iptal edeceğiz. Bunun müteakip otoyol ve köprü geçiş ücretleri Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) tarafından tahsil edeceğiz.

HGS HESABINA BANKALAR TARAFINDAN DÖNÜŞTÜRÜLMEYE BAŞLANIYOR

OGS abonesi araç sahiplerinin mağduriyet yaşamamaları adına gerekli tüm önlemler alınacaktır. Bu sebeple OGS etiketine sahip olan araçlar OGS cihazının alındığı banka tarafından ücretsiz olarak HGS ye dönüşecek.

Dönüştürme işlemleri sırasında ve sonrasında kullanıcılar otoyol geçişlerini sağlıklı bir şekilde yapabilecektir. Bu nedenle herhangi bir aksaklığın oluşmasına meydan verilmeyecek.”

Peki son yazımız olan Engelli Araç Limiti ve Fiyatlarını ister misiniz? Lütfen Tıklayın

İlgili Haberi İzlemek İçin Tıklayın

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir