Benzin Enjektör Temizleyici Faydaları

Benzin Enjektör Temizleyici Faydaları

Benzin Enjektör Temizleyici Faydaları

Enjeksiyonlu benzinli motorlarda silindir içerisine alınan hava-yakıt karışımının hazırlanmasında misyonlu parçalardan biri de benzin enjektörleridir. Benzin enjektörleri, silindir içerisine yakıtı yüksek tazyikli sevk edilmesi sağlayıp motorun performanslı çalışmasına katkı sağlar. Peki Benzin Enjektör Temizleyici Faydaları nelerdir?

Benzin enjektörleri elektronik ve mekanik arızanın dışında, yakıtın silindiril içerisinde yakılması sırasında ortaya çıkan karbon, is ve müessese birikintileri ile istasyonlarda alınan niteliksiz ve lekeli yakıttan dolayı arızalanmaktadır. Alana gelen bu gibi gidişatlarda şırıngalar vasıtanın belli kmsinde arınılma operasyonuna tabi tutulur.

Benzin enjektörleri hem teknik servisler aracılığıyla hem de taşıt sahiplerinin kendi başlarına uygulayacakları operasyonlarla yapabilirler. Teknik servisler enjektörlerin pakliğini makine aracılığı ile yaparken, taşıt sahipleri benzin enjektörlerinı arınıcılar aracılığı ile yapabilirler.
Şırınga arınıcılar; yakıt katkı maddeleri arasında yer alıp içerisinde bulunan kimyeviler sayesinde bir hayli parçanın arınılmasına takviyeci olur. Benzin şırınga arınıcılarının motora ve parçalarına katkısı büyüktür. Katkı maddesi olarak şırınga arınıcıların verimleri;

– Yakıtın silindir içerisinde daha iyi yanmasını sağlayıp motorun suskun ve yumuşak bir biçimde çalışmasını sağlar.

– Motor içerisinde oluşan müessese ve emisyonların zaman içerisinde motora veya yakıt sistemine hasar vermesinin önüne geçer.

– Şırıngalerin ve yakıt sisteminin öteki parçalarının arınılmasın sağlar.

– Yakıt filtresinin ömrünü uzatır.

– EGR ve egzoz sistemini arınarak emisyonlarının eksilmesini sağlar.

– Yakıtın silindir içerisinde daha iyi yakılarak yakıt tasarrufu sağlar.

– Rölantinin bozuk çalışmasını önler.

– Motordaki ivmelenme mukavemetinin eksilmesini ve efor kaybının önlenmesine katkı sağlar.

Benzi şırınga arınıcıları benzinli ve LPG’li taşıtlarda kullanılır. Bu arınıcılar yakıt ambarının bütün dolu olduğu zaman ambar içerisine yakıtın içine ilave edilir. Hazır olarak satılan benzin şırınga arınıcılar genellikle 40-60 litre arası yakıt için yeterlidir.

Bunları okudunuz mu?

Benzin ve Dizel Tıkalı Enjektör Nasıl Açılır? Yazıyı okumak için tıklayın.

Benzin Filtresi Tıkanırsa Ne Olur Nasıl Anlaşılır ? Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir