Opel Corsa Arıza İşaretleri Ne Anlama Gelir?

Opel Corsa Arıza İşaretleri Ne Anlama Gelir?

Opel Corsa Arıza İşaretleri Ne Anlama Gelir?

Opel Corsa Arıza İşaretleri Ne Anlama Gelir?

Bu ışık yanıyorsa araç hava lastiği başında sorun var demektir. Uyarı işareti sarı renkte yanarsa kontrol etmeniz gerekir. Eğer uyarı işareti kırmızı renkte yanarsa hemen durup kontrol etmeniz tavsiye edilir. Peki Opel Corsa Arıza İşaretleri Ne Anlama Gelir?

Soğutma suyu sıcaklığı işareti araç çalışıyorken yanarsa ya da kırmızı renkte yanarsa hararet olduğunu belirtir. Hemen motoru stop etmeniz gerekir.

Dönüş sinyal lambaları normalde yeşil renkte yanar. Eğer bu lambalar çok hızlı yanarsa ampulde bir sorun olduğunu bildirmektedir.

Motor Yağı Seviyesi, yağ lambası ışığı motor çalışırken yanarsa yağ seviyesinin çok düşük olduğunu ve mutlaka kontrol edilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunur. Kırmızı renkte yanarsa aracın motoru hemen stop edilmeli ve servis aranmalıdır.

Alternatör, akü lambası uyarısı araç kontağı açıldığında yanar.Motor çalıştırıldıktan sonra söner. Eğer motor çalıştıktan sonra yanmaya devam ederse aküde bir sorun var demektir. Aracın elektrik sistemini kontroletmesi için araç servise götürülür.

Elektro servo direksiyon işareti direksiyon hakimiyetinde önemlidir.Bu işaret yanarsa direksiyon sisteminde arıza var demektir. Bu sistemi güç desteği devre dışı kalmış olabilir. Hızlıca kontrol edilmesi gerekir.

Park Pilot Sistemi,sarı yanıyorsa sistemde arıza olduğunu gösterir ve servise gitmeniz gerekir.

Bunları okudunuz mu?

BMW Arıza İşaretleri Ne Anlama Gelir? Yazıyı okumak için tıklayın.

Renault Clio Arıza Lambaları Ne Anlama Gelir? Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir