Atiker sıralı sistem gaz ayarı nasıl yapılır?

Atiker sıralı sistem gaz ayarı nasıl yapılır?

Atiker sıralı sistem gaz ayarı nasıl yapılır?

Atiker sıralı sistem gaz ayarı nasıl yapılır?

Bildiğiniz gibi ülkemizde seçenek yakıtlar arasında LPG’ye çıktığından bu tarafa büyük bir arz bulunuyor. Bu mevzuda son model taşıtlara uygun olması emeliyle sırası sistem biçiminde gazlar otomobile bağlanıyor. Bu sayede otomobilin performansının giderek yükselmesi ve daha az yakıt harcayarak erişimin sağlanması amaçlanıyor. Peki Atiker sıralı sistem gaz ayarı nasıl yapılır?

LPG marklarından en ehemmiyetlilerinden birisi olan ATİKER, vasıta kullanıcıları tarafından en çok seçim edilen markalardan birisidir. Günümüzde bu mevzuda benzinli taşıtların bir haylisinde bu sistem sıklıkla seçim edilmektedir. Daha az yakıt tüketiminin olması için gaz ayarının muntazam bir biçimde yapılması gerekiyor. Bu mevzuda oto sanayilerde bulunan yetkili ATİKER servislerine gitmenizde fayda var.
Çünkü sıralı sistem biçiminde takılan LPG ayarlarının elle yapılması genelde doğru performansı sağlamıyor. Vasıtanızın km de 50 kuruş yakmasını istemiyorsanız doğru gaz ayarının yapıldığından emin olmalısınız. Şimdi ayarın nasıl yapıldığını sizlere anlatmaya çalışalım.

Atiker Sıralı Sistem Gaz Ayarı

Bu ayarın yapılması için öncelikle atiker’e ait olan bir programın bilgisayarda kullanılması gerekiyor. Gene atiker’e ait olan bir kablo ile vasıta gaz beyninde bulunan soket ile bilgisayara bağlanması gerekiyor. Azıcık bilginiz varsa sizlerde rahatlıkla yapabilirsiniz. Ancak bilginiz yoksa bir ustadan dayanak almanız daha doğru olacaktır. Ardından zorunlu iletişimleri yaptıktan sonra programı bilgisayardan çalıştırmalısınız.
İlk olarak taşıta bağlanmak için bir ekran karşınıza gelecektir. Ardından açılacak sayfada parametreler kısmına tıklanması gerekiyor. Vasıtayı çalıştırdıktan sonra bu ekranda bedeller gözükecektir. Bu ekranda yapılacak ayarlar vasıtanın gaz ayarının yapılması için ehemmiyetlidir. Genelde bu ekranda çok ince teknik bilgi gerektiren ayrıntılar vardır. Kendiniz yapacaksanız öncelikle bu teknik ayrıntıları bilmenizde fayda var. Ardından ise zorunlu ayarları bu ayardan rahatlıkla yapabilirsiniz.

Bunları okudunuz mu?

Enjeksiyonlu Arabada Gaz Ayarı Nasıl Yapılır? Yazıyı okumak için tıklayın.

Gaz Kaçağı Nasıl Anlaşılır? Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir