CVT Şanzıman Sorunları

CVT Şanzıman Sorunları

CVT Şanzıman Sorunları

İlk kere CVT şanzıman sistemini kullanacak olanlar, cvt şanzıman meseleleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyecekler. Bu yazıyı bu surattan yazdım. Peki CVT Şanzıman sorunları nelerdir?

Yazı başlığı “cvt şanzıman meseleleri olsa da, bu sistem öyle çok da şikayet alan bir sistem değil. Kullanıcıların bir çoğu hoşnut. Yeniden de sistem hakkında kimilerinin kafalarındaki kararsızları dile getireceğim. Bunlardan ilki genellikle scooterlerda kullanılan, hengamesiz ve az yakıt sağlayan CVT Şanzıman sistemi arabalarda kullanılırsa yüksek eforu kaldırabilir mi ?

Zira bu sistem öncelikli olarak, motorsikletlerde ve eforu az taşıtlarda kullanılıyor. Acaba süratlenmede veya yokuş yukarıya giderken bir mesele olur mu gibi kararsızlar var. CVT’den hoşnut olanlar genellikle “az yaksın, sürate gerek yok” diyen kesim olduğu için zaman zaman sürat yapmayı hoşlanan veya otomobilin eforunu sonuna kadar kullanan şahıslar soruna tedbirli yanaşıyor. Bu mevzuda genel bir değerlendirme yapmak gerekirse CVT şanzıman sistemi miktarlı sürat yapanlar için konforlu, sürat çok çoğaldığında motor haykırdığı için kimilerini üzecek bir sistem.

CVT şanzıman yakıt tasarrufu sağlar kavrayışına da sarihlik getirmek istiyorum. Bu yakıt tasarrufu küsürat ile ölçülebilecek bir kavramdır, sürat yapmak her türlü fazla yakıt sarfiyatına neden olur.

CVT şanzıman meseleleri mevzusunda “arıza” tehlikesine de değineceğim. CVT sistemi arabalarda henüz yeni olduğu için ne derece arıza yaptığı kullanıcılar tarafından yeterince test edilmiş değildir. Kimileri arıza tehlikeyi düşük derken, kimileri yeni olan her sistem arıza tehlikeyi açısından üst seviyededir biçiminde düşünmektedir. Asıl şu ki vasıtanın arızalanması mevzusunda marka niteliği ve iyi sürüş bu mevzuda da öne çıkmaktadır.

CVT şanzıman meseleleri arasında henüz sisteme alışamamış sürücülerin vasıtayı geri kaçırma tehlikesini de ilave edebiliriz. Bu sürücü alışınca düzelecek bir gidişat. Vasıtayı nasıl çalıştığını öğrenmeye bağlı. Geri kaçırmanın yanı gizeme bir de ileri kaçırma olayları olacak yeni kullananlar için.

Bunları okudunuz mu?

EDC Şanzıman Nedir? Yazıyı okumak için tıklayın.

Manuel Şanzıman Yağı Değişir mi? Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir