CVT Şanzıman Honda Deneyimleri

CVT Şanzıman Honda Deneyimleri

CVT Şanzıman Honda Deneyimleri

CVT şanzıman Honda deneyimleri nasıl, cvt şanzıman kullananlar hoşnut mu ?

CVT şanzıman kullanan Honda markalı taşıt sahipleri vites geçişlerini sezmemekten ve yakıtın km başı daha az tüketilmesinden dolayı gayet memnunlar. Peki CVT Şanzıman Honda Deneyimleri neler?

Bununla beraber periyodik bakımlarının ve yağ başkalaşımlarının zamanında yapılması gerekiyor. Bu hem CVT şanzıman ömrünü artırıyor, hem de titreme gibi negatifliklerin önüne geçiyor.

Honda jazz ve Honda Civic CVT şanzıman kullanıyorlar. Honda Jazz valiz hacmi geniş ve az yakıyor. Honda Civic ise performans ve yol yakalayışı açısından daha üstün durumda.

Peki hiç mesele yok mu ? Elbette var. CVT şanzımanlı taşıtın yokuşta ileri veya geri kaçırma gidişatı olabiliyor. Bu azıcık da sürücüyle ilgili. Alıştıkça ve daha dikkatli oldukça, otomobilini tanıdıkça kasvet eksiliyor. Sürücü  vites D konumundayken geri, R konumundayken ileri kaçırmamaya dikkat etmelidir.

Bir de yokuşlarda daha önceki vasıtasına göre mukayese etme yaparak çekiş eforundan şikayet edenler oluyor. Bu azıcık da motor gücüyle alakalı bir durum.

CVT şanzımanlı Honda taşıt kullanacak bireylerin “Hill holder “ ı da gerektiği gibi kullanması gerekiyor.

Arıza mevzusunda, taşıtın kumpaslı bakımları, yağ metamorfozları yapıldığı takdirde kronik arızalara pek tesadüfülmüyor. Fren hidroliğinin zamanında değiştirilmesi, şanzıman filtresinin zamanında değiştirilmesi ehemmiyet talep ediyor. Ayrıca şanzıman yağının orijinal olması gerekiyor. Bu hususlara dikkat eden bir sürücü  CVT şanzımanlı Honda tecrübesini uzun müddet yaşayabilir.

Bunları okudunuz mu?

CVT Şanzıman Nedir? Ne İşe Yarar, Nasıl Çalışır, CVT Şanzıman Çeşitleri Nelerdir ? Yazıyı okumak için tıklayın.

Şanzıman Sesi Nasıl Anlaşılır? Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir