Ford connect triger kayışı kaç km’de değişir?

Ford firmasının hem ticari amaçlı hem de aileler için üretmiş olduğu piyasada çokça bulunan araç modeli connectlerin triger sistemi diğer araçlara göre daha farklıdır. Triger kayışı sistemi tüm araçlarda kauçuk malzemeden üretilerek kullanılır. Ford connect araçlarında ise hem zincirli hem kauçuk triger sistemi bulunmaktadır. Bu araçlarda değişen zincir sistemi değildir. Belirli bir kilometreye ulaşınca kauçuktan imal edilen kayışın değişimi yapılmaktadır. Bu değişim takip edilip özenle ve zamanında yapılmalıdır. Aksi taktirde motor aksamında büyük sorunlar yaşanır.

Ford connect triger kayışı kaç km’de değişir

Triger kayışı belirlenen kilometreye geldiği zaman yetkili servis tarafından değiştirilmelidir. Ford connect in kilometre değişimi 90 bin kilometre ile 100 bin kilometre arasında sınırlanmıştır. Eğer almış olduğunuz sıfır aracınızın kilometresi 4 yıl içerisinde dolmazsa bile bu süre geçmeden değiştirmeniz gerekmektedir. Fakat kilometreye bakılarak kayışın değişeceğine maalesef karar veremezsiniz. Motorun dışında görmüş olduğunuz kayış V kayışıdır. Triger kayışı motor içerisinde bulunduğundan dışarıdan görünmesi oldukça zordur. O nedenle V kayışı ile karıştırılmaktadır.

Ford connect triger kayışı kaç km’de değişir

Triger Kayışı Değiştirilmezse Yaşanabilecekler?

Triger seti yetkili Ford servisleri tarafından değiştirilmelidir. Yetkili servis olmayan ve bu konuda uzman olduğunu söyleyen insanlar olacaktır. Fakat sorunsuz bir değişim ya da değişimden sonra bir arıza yaşamamak için yapılacak değişimin garantili olması amacıyla yetkili serviste değiştirin. Triger kayışı değişimi unutulursa aşınma nedeniyle kopma yaşanır. Triger kayışı koparsa motorunuzun regtefe isteme riski vardır. Bu da yüksek maliyetli bir işlemdir. Bu konuda kilometreyi ve yılı kesinlikle unutmayın ve not edin. Triger değişiminin maliyeti araca göre değişiklik göstermektedir. Triger kayışı değişimi konusunda bilgi almak ve maliyetini öğrenmek için yetkili bir ford servisine gitmeniz faydalı olacaktır.

"<yoastmark

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir