Peugeot 301 Hangi Segment

Peugeot 301 Hangi Segment

Peugeot 301 Hangi Segment

Ülkemizde ilk olarak 2011 senesinde satışa sunulan Peugeot 301 geniş iç hacmi ve ebatlarıyla sedan bir taşıttan beklenileni aşırısıyla veriyor. Citroen-Peugeot ortalığının bir mahsulü olan 301 modeli, Citroen çatışı altında üretilen C-Elysee modeliyle birebir aynı özelliklere sahiptir.

Tasarımları, teknolojisi ve özellikleriyle birbirinden ayrıt edilemeyecek eşliğe sahip iki model ülkemizde markalar tarafından temennileri aşırısıyla karşıladığı cevabı alıyor. İlk üretildiği yarıyıldan bu yana gerek teknolojisi gerekse de tasarımıyla büyük bir metamorfoz geçiren Peugeot 301, özellikler yenilenen yeni suratıyla herkesi kendine hayran bırakmaktadır.

Boyutlarında ve iç hacminde gelişmeye giden Peugeot benzinli ve dizel iki motor alternatifiyle kullanıcılarına sunulmaktadır. 301 modeli 1.2 lt 82 HP efora sahip benzinli ve 1.6 lt 92 HP efora sahip dizel motora sahiptir. Kendi sınıfında yer alan rakiplerine göre düşük yakıt tüketimi, ekipman, konfor ve düşük maliyet avantajlarıyla ön tasarıya çıkmaktadır.

Peugeot 301 hangi segment

Ülkemiz yol ve şartlarına göre dayanıklı hale getirilerek üretilen Peugeot 301 kullanıcılarından her zaman pozitif tepkiler almaktadır. Sahip olduğu bir hayli özelliği, teknolojisi ve ebatlarıyla Sub-Compact olarak öğrenilen B segmentinde yer alan bir taşıttır. Her ne kadar bu taşıt sınıfında genellikle HB taşıtlar yer alsa da sedan bir taşıt olarak Peugeot 301 bu sınıf da değerlendirilmektedir.

B segmentinde çok ciddi rakiplerle yarışmak gidişatında olan 301’in ayrıca rakipleri hatchback modellerinin yanı gizeme SW, MPV ve Crossover/SUV sınıfında yer alan taşıtlardır. Fransız teknolojisiyle üretilen bu model iki işletmenin ortaklaşa çalışması sayesinde galibiyetli satış sayılarını da tutmaktadır. Kendi sınıfına bakıldığında her iki taşıt için azımsanmayacak satış sayılarına erişildiği net bir biçimde görülmenin yanı gizeme işletmeler tarafından taşıtlar kumpaslı olarak tasarım ve yeni teknolojiyle donatılmaktadır.

Bunları okudunuz mu?

Hyundai i20 Hangi Segment Yazıyı okumak için tıklayın.

 

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir