Fiat Linea Hangi Segment

Fiat Linea Hangi Segment

Fiat Linea Hangi Segment

Türkiye’nin en büyük araba üreticilerinden biri olan Fiat çıkardığı tüm modellerinde elde etmiş olduğu satış sayılarıyla kendini sektörün içerisinde kanıtlamış bir şirkettir. Markanın en çok satış yapan modellerinden biri olan ve hali hazırda yapımda olan Linea geniş iç hacmiyle ailelerin ilk seçim ettiği arabalar arasında yer almaktadır.

Fiat Linea ülkemiz ve dünya pazarına ilk olarak 2007 senesinde giriş yaptı. Fiat bünyesinde planlanıp üretilen bu taşıt benzinli ve dizel motor alternatiflerine sahiptir.

Markanın yapımda olan bu modeli 1.4 litre hacme ve 77 HP eforu sahip benzinli ve 1.3 M.Jet 95 HP efora sahip dizel motor alternatifleri yer almaktadır. Markanın kendisine ait olan Multi Jet dizel motor sayesinde düşük devirlerde yüksek tork ihtimalini sahip olduğu tüm vasıtalarında kullanılmaktadır.

Benzin ve dizel motorlarında Pop ve Urban olmak üzere iki adet ekipman alternatifi sunan Fiat bu modelde otomatik vites alternatifini kullanıcılarına maalesef sunmamaktadır.

Fiat Linea Hangi Segment

Taşıtların değişik özelliklerine bakılmak suretiyle muhtelif sınıflandırmalara konulmaktadır. Taşıt imalinin her geçen gün çoğalmasına karşılık olarak kullanıcılara daha sıhhatli bir tercih yapabilme ismine sunulan bu hizmetler arasında segment sınıflandırması da yapılmaktadır.

FİAT LİNEA 1.3 MJET İNCELEME TEST

Fiat Linea modeli sedan bir taşıt olmasına karşılık Sub-Compact taşıt modellerinin çok fazla yer aldığı B segmentinde yer almaktadır. Linea bu segmentte muhtelif markaların hatchback, station wagonSW, minivanMPV ve crossover/SUV vasıtalarıyla beraber yer almaktadır. Fiat Linea sahip olduğu teknik özellikleri, ebatları ve geniş iç hacmiyle kendi sınıfında en çok satan taşıtlar arasında yer almaktadır. Modelin üretilen tek adaleye tipi sedan olup HB veya SW versiyonları bulunmamaktadır. Fiat markası Linea sezdiği adaleye tipinin yetersizliğini yeni yapımına başladığı Egea modelinde yaşamama ismine sedan, HB ve SW adaleye tiplerinin her birinden değişik motor alternatifleriyle üretmektedir.

Bunları okudunuz mu?

Peugeot 301 Hangi Segment Yazıyı okumak için tıklayın.

Hyundai i20 Hangi Segment Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir