Hyundai i20 Hangi Segment

Hyundai i20 Hangi Segment

Hyundai i20 Hangi Segment

Güney Kore otomotiv üreticisi Hyundai ülkemizde ve dünyada satışa sunulan taşıt markaları arasında en geniş mahsul gamına sahip bir markadır. Sahip olduğu teknolojiyi her geçen gün geliştirerek ürettiği tüm modellere lanse etmeye devam ediyor. Markanın kendi içerisinde yer alan taşıt spektrumu bakımından değişiklerinden değişik olan modeller arasında i20 değişik bir yere sahiptir.

Hyundai i20 markanın yapım taktiği gereği dört değişik adaleye tipiyle karşımıza çıkmaktadır. Markanın bu modeli geniş bir mahsul yelpazesine sahip olup bir hayli motor alternatifiyle alıcılarının seçimine sunulmaktadır. i20 modelinin çeşitleri bakımından marka tarafından i20, i20 Star, i20 Coupe ve i20 Active adlarıyla sınıflandırılmaktadır.

Hyundai i20 Hangi Segment

i20 modellerinin tümüne bakıldığında marka tarafından sunulan motor çeşitleri; 1.0 T-GDI, 1.2 MPI ve 1.4 MPI benzinli, 1.4 CRDİ dizel motorlardır. Hyundai i20 Active, i20 Coupe ve i20 Star modellerinde yalnızca benzinli motoru sunarken aynı zamanda tüm motor çeşitlerinde otomatik vitesi standart ve opsiyonlu teçhizat olarak sunmaktadır.
Hyundai i20 ülkemizdeki ilk görüntüsü 2008 senesinde vermiş olup o günden bugüne özellikle tasarım ve vasıtada kullanılan teknoloji bakımında bir hayli yenilik ortaya konulmuştur. Markanın sahip olduğu yenilikçi ve çağdaş teknoloji kavrayışı sayesinde 2010 senesinden sonra markanın genelinde üretilen vasıtalarda büyük başkalaşım ortaya konulmuştur.

i20 sahip olduğu teknoloji teçhizatları, ebatları ve teknik özellikleriyle taşıt sınıflandırmaları arasında Sub-Compact sınıfı olarak da öğrenilen B segmentinde yer almaktadır. Markanın ürettiği üç modeli aynı segment içerisinde hatchbackHB olarak öğrenilen taşıt sınıfında yer alırken, i20 Active crossover/SUV sınıfında yer almaktadır. Hyundai i20 bu sınıf içerisinde sedan, SW ve MPV taşıt modelleriyle de yarış halindedir. Üretilen veya yenilenen her modeli için Hyundai B segmenti içerisinde bir hayli işletmeyle yarışmak gidişatındadır.

Bunları okudunuz mu?

Power Shift Şanzıman Arızaları Yazıyı okumak için tıklayın.

Polo triger seti kaç km’de değişir? Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir