Polo triger seti kaç km’de değişir?

Polo triger seti kaç km’de değişir?

Polo triger seti kaç km’de değişir?

Polo triger seti kaç km’de değişir, kaç senede bir triger seti değişmelidir ?

Bu mevzuda yetkili servisler, özel servisler, oto alım satım yapanlar, daha evvel başkalaşım yaptıranlar ve üretici şirketin zaman zaman birbirine çelişen  açıklamaları olmaktadır.

Çoğu araba sahibi periyodik olarak triger kayışının ve iletişimli parçaların birkaç senede bir değişeceğini öğrenir. Ama kaç senede bir veya kaç kmde bir başkalaşım olacak çoğu şahıs bunu bilemeyebilir.

Maalesef teknik servisler üzerinde “para avcısı” imajı oluştuğu için bu işi senelerce yapan ustaların dediğine inanmıyoruz, iananmıyoruz. Bazen de birkaç şahıs aynı anda doğru söylüyor ama söylenilenler çelişiyor.

Taşıt sahiplerinin bir çoğu tamircilerin parça değiştirme meraklısı olduğunu düşünüyor. Zira sık değiştirmek hem parça üzerinden hem de emekçilik üzerinden hasılat sağlıyor. Üstelik zamanı gelmeden değişen parça neredeyse gıcır görünümünde olduğundan bir otodan alıp öbürüne orijinal diye takanlar var.

Bu surattan taşıt sahipleri zaman zaman paranoyaklaşıyor, ustaların doğru laflarına dahi kuşkuyla bakıyor.
Triger seti metamorfozunda tek faktör yaş veya km değildir. Taşıtın motor tipi, dizel veya benzinli olması, binek veya ticari olması, taşıtın alt modeli de bu periyodun tanımlanmasında rol oynamaktadır. Bu surattan triger kilometre de değişir sualinin bir hayli yanıtı bulunmaktadır.

Polo triger seti 4 senede bir veya km 90.000 i bulunca hangisi evvel kazançsa değişir. Bu şirketin önerisidir.

Bunları okudunuz mu?

En iyi triger seti markası Yazıyı okumak için tıklayın.

Triger kayışı arıza belirtileri Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir