Passat triger seti ne zaman değişir?

Passat triger seti ne zaman değişir?

Passat triger seti ne zaman değişir?

Triger seti değişimi için sene ve kilometre kadar vasıtanın nasıl kullanıldığı ehemmiyet taşımaktadır. “Passat triger seti ne zaman değişir ?” diye soranlara üretici şirket “4 senede bir veya 90 bin km dolunca” biçiminde yanıt vermektedir. En kesin bilgi budur.

Bununla beraber vasıtanın ne biçimde kullanıldığı, daha çok şehir içinde mi yoksa şehirlerarası mı kullanıldığı, sürücünün tecrübeyi, vasıtanın genel olarak bakım vaziyeti de dikkate alınmalıdır.

Toz, güneş ve nem eskimeyi artıran etkenlerdir. Dur-kalklar ve ani süratlenmeler de eskimeyi süratlendirir. Bu sebeple 4 seneye yanaştıkça ara ara triger kayışını gözle olsun hakimiyet etmek ve gerekirse başkalaşım için 4 seneyi beklememek gerekir.

Bir taşıt 4 seneyi doldurmasına karşın 90 km yapmamışsa kmyi beklememek gerekir. Aynı biçimde 2. ,3. Yılda 90 km aşılırsa 4 senenin dolması beklenmemelidir.

Çevrenizde 150 bin km yol gidip triger kayışı hala meselesiz çalışanlar olabilir. Vasıtanın iyi kullanımıyla bu olasıdır. Bununla beraber tedbirli davranmak yararlıdır. Zira triger kayışının kopmasının vereceği hasar malzeme ve emekçilik fiyatıyla mukayese etilmeyecek derecede yüksektir.Triger kayışının süresi dolduğu zaman ilişkili parçaların da değişmesi gerekir. Ayrıca başkalaşım muntazam yapılmazsa nitelikli malzeme kullanılsa dahi taşıt zarar görecektir.Bu sebeple malzemeyi kendin alıp değişimi kendin yapmak yerine vasıtayı teknik servise götürüp eskiyen parçaları tespit ettirip kurulumu da yetkili servise yaptırmak usluca olacaktır.

Bunları okudunuz mu?

Polo triger seti kaç km’de değişir? Yazıyı okumak için tıklayın.

Skf Triger Seti Nasıl? Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir