Power Shift Şanzıman Arızaları

Power Shift Şanzıman Arızaları

Power Shift Şanzıman Arızaları

Araba sektörü insanlar için günümüzde gerçekten ehemmiyetli bir ebada erişmiş vaziyettedir. İnsanlar genel olarak bu sektörden beklemekte olduğu sürat ve konforlu bir sürüş sevincini günümüz teknolojisi ile artık çok rahat sağlayabilmektedirler. Bu alanda üreticilerin insanlara bu denli bir sürüş sevinci yaşatabilmeleri ismine yaptıkları geliştirmeleri genel olarak şanzıman üzerine yapmışlardır. Zira daha süratli ve konforlu bir şanzıman kullanımı, rahat ve aynı biçimde süratli bir taşıt kullanımı anlamına gelmektedir. Peki Power Shift Şanzıman Arızaları nelerdir?

Bu emelle üreticiler ortaya Power Shift şanzımanı çıkarmışlardır. Düz vites ilkesine otomatik vites rahatlığı ilave edilerek geliştirilmiş olan bu şanzıman, daha ekonomik yakıt tüketimi ile birliktesi daha süratli vites geçiş aralığı ve nihayetinde daha seri sürüş sevinci sağlamaktadır.

Power Shift Vites Arızaları

Genel olarak hidrolik ve elektronik hakimiyet birimlerinde arızalar belirmekte olan Power Shift şanzımanda yeniden aynı şekilde mekanik teçhizatlarda da arızaların görülmesi olası olabilmektedir. Bulunan hidrolik ve elektronik hakimiyet biriminde alana gelen yazılımsal ya da teçhizatsal yanılgılardan dolayı vitesin vazifesini yerine getirememesi olası olabilmektedir. İşte bu gidişattan dolayı vites metamorfozlarında kasvetler ve hatta direk olarak vites atılmaması meseleleri ile karşılaşılması olası olmaktadır.

Yeniden iki debriyaj ilkesine bağlı olarak çalışmakta olan Power Shift vites, bu açıdan da mekaniksel anlamda bazı arızaları verme gidişatını insanlara sunabilmektedir. Power Shift vites çalışma anlamında vites atılması sırasında bunu idrak eden beyin bir piston ile debriyaj sayesinde diski sıkıştırmakta ve vites atım harekâtı hakikatleşmektedir. İşte bu vaziyette sürtünmeden kaynaklı yanılgılarında oluşması olası olmaktadır.

Bunları okudunuz mu?

Ruhsatta Otomatik Vites Yazar Mı? Yazıyı okumak için tıklayın.

Sürüngen Vites Nedir Ne İşe Yarar? Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir