Volkswagen Otomatik Şanzıman Arızaları

Volkswagen Otomatik Şanzıman Arızaları

Volkswagen Otomatik Şanzıman Arızaları

Araba sektöründe üretmiş olduğu taşıtlar ile sağlam bir yer edinme kaderini tutmuş olan Volkswagen özellikle konfor ve sürat açısından galibiyetli olan modelleri bu sektöre kazandırmıştır. Bu galibiyetini taşıtlarında sağlamış olduğu bir avantaj sayesinde muvaffak olmuş olan Volkswagen özellikle şanzıman üzerine çok düşmüş ve bu sayede zaferi yakalamıştır. Peki Volkswagen Otomatik Şanzıman Arızaları nelerdir?

Genel olarak Volkswagen yeni jenerasyon taşıtlarında ileri teknolojiye seviyesine sahip şanzımanları kullanmıştır. Otomatik bir tertibata sahip olan bu şanzımanlar hem daha fazla sürati hem daha düşük yakıt tüketimi ve hem de daha konforlu bir sürüş tecrübesini kullanıcılarına sunmaktadır. Bu derece ehemmiyetli bir tesire sahip olan Volkswagen şanzımanların ne yazık ki bazı arızalar ile karşılaşmaları olası olabilmektedir.

Otomatik Vites Arızaları

Otomatik vites, manuel vitese kıyasla kendi idrak edicileri ve elektronik ve hidrolik bir beyin sayesinde vites geçişlerini idaremektedir. Genel olarak uygun tork ve devir ölçüsüne gelince bu vites geçişleri hidrolik bir piston ile reelleştirilmektedir. Kimi zaman bu hakimiyet biriminde alana gelen arızalar vites atımını etkileyebilmekte ya da aksatabilmektedir. Bu emelle otomatik viteslerde gözükebilecek arızaların kaynaklandığı sebeplerden birisi bu noktalar olmaktadır.

Yeniden otomatik şanzımanlarda hidrolik piston sayesinde kavramalar bir diski sıkıştırmakta ve bu sıkışma ile devir rakamı motordan tekerleklere aktarılmaktadır. İşte bu noktada sıkışma olan bölgelerdeki yıpranmalardan dolayı yeterli transmisyon mesajım oranı sağlanamamakta ve bu vaziyette yeniden bir arıza çıkış vaziyeti mevzubahisi olabilmektedir.

Bunları okudunuz mu?

Opel Otomatik Şanzıman Arızaları Yazıyı okumak için tıklayın.

Nissan Micra Otomatik Şanzıman Arızaları Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir