Nissan Micra Otomatik Şanzıman Arızaları

Nissan Micra Otomatik Şanzıman Arızaları

Nissan Micra Otomatik Şanzıman Arızaları

Otomotiv sektöründe üretmiş olduğu taşıtlar ile isminden sıkça laf ettirmeyi muvaffak olmuş olan ve sektöründe ehemmiyetli bir yer edinmiş olan Nissan, özellikle piyasaya sürmüş olduğu Micra modeli ile bir hayli kullanıcı tarafından seçim edilmeyi muvaffak olmuştur. Genel olarak bu modelinde konforu sağlamayı kastetmiş olan Nissan bu emelle otomatik şanzıman alternatifini bu modelde kullanmıştır. Peki Nissan Micra Otomatik Şanzıman Arızaları nelerdir?

Genel olarak kullanıcılara konforu yaşatmayı muvaffak olmuş olan Nissan Micra modelindeki otomatik şanzıman bazı gidişatlarda ne yazık ki muhakkak başlı meseleleri de onlara göstermektedir. Genel olarak şanzımanın hidrolik beyninden ya da mekanik aksamlarından kaynaklanmakta olan bu meseleler ile alakalı bir hayli forum ve internet sitesinden şikayet görmek muhtemel olmaktadır.

Nissan Micra Otomatik Vites Arızaları

Genel olarak Nissan Micra modelinde bulunan otomatik viteslerde görülen arızalar hidrolik beyinde alana gelmektedir. Hidrolik beynin vites atım aralığını tespit etmesi ile komut vermesi ve milisaniye içerisinde vites dokunuşu harekâtının reelleşmesi muhtemel olmaktadır. Fakat beyinde oluşan yazılımsal ya da ekipmansal arızalar sebebiyle bu operasyon asıllaşamamakta ya da reelleşmesi uzun bir aralıkta olmaktadır.

Yine Micra modelinde görülen otomatik vites arızalarının bir başka sebebi ise mekanik ekipmandan kaynaklı olabilmektedir. Bu mekaniksel meseleler kavrama ya da misketlerden alana gelebilmektedir. Bu gidişat genel olarak şanzıman yağı ile ilgili ya da ekipmanlardaki yıpranmalardan kaynaklı olabilmektedir. Bu gidişat aynı zamanda taşıtlarda daha fazla zarara yol açabileceğinden uzmanı tarafından değerlendirilmesi ehemmiyetli bir kalite taşımaktadır.

Bunları okudunuz mu?

Otomatik Vites Sorunları Nelerdir? Yazıyı okumak için tıklayın.

Otomatik Vites Araba Nasıl Kullanılır? Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir