Opel Otomatik Şanzıman Arızaları

Opel Otomatik Şanzıman Arızaları

Opel Otomatik Şanzıman Arızaları

Araba sektöründe kurulduğu ilk günden bu yana nitelikli modeller kazandırmayı muvaffak olmuş olan Opel, her geçen gün ilerleyen teknolojiyi taşıtlarına yansıtmakta ve alıcı memnuniyet ve isteklerini ön tasarıda yakalamaya devam etmektedir. Bu emelle vasıtalarında onların konforu ve memnuniyeti açısından bir hayli yenilikler ve geliştirmeler yer almaktadır. İşte onlardan bir tanesi de otomatik vites birimi olmaktadır. Peki Opel Otomatik Şanzıman Arızaları nelerdir?

Opel, vasıtalarında sürücüleri için konforlu ve seri bir kullanım elde edebilmeleri ismine manuel vitesten daha çok avantaja sahip olan otomatik vitesleri kullanmayı seçim etmiştir. Otomatik vitesler daha az yakıt imalini desteklediği gibi aynı zamanda daha süratli vites geçişi sağladığından dolayı taşıtlarda ivmelenme oranı daha fazla olmaktadır. Bu özelliğin otomatik viteslerde sağlanması için hidrolik ve mekanik bazı üniteler mevzubahisi olmaktadır. İşte bu ünitelerde bazen arızaların gözükmesi kaçınılmaz olmaktadır.

Otomatik Viteste Görülen Arızalar

Otomatik vitesler hidrolik mekanik ve elektronik alanlarının bir arada kullanılması neticesinde ortaya çıkmıştır. Bu açıdan Opel vasıtalarında otomatik şanzıman ünitesinde alana gelen arızalar genel olarak bu üç alan ile alakalı olmaktadır.

Hidrolik beyin, taşıtın vites atılma aralığına tespit etir ve bu sayede hidrolik pistonu harekete geçirerek diski kavramalar ile sıkıştırır ve hareket mesajımı bu biçimde sağlanır. Genel olarak oluşan arızalar bu döngünün bütün olarak yürütülmemesinden dolayı ortaya çıkabilmekte ve aynı zamanda elektronik şivelerde de yazılımsal meseleler oluşabilmektedir.

Bunları okudunuz mu?

DSG Şanzıman Nasıl Çalışır? Yazıyı okumak için tıklayın.

Nissan Micra Otomatik Şanzıman Arızaları Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir