Dayco Nerenin Malı

Dayco Nerenin Malı

Dayco Nerenin Malı

Triger kayışını değiştirirken “Dayco” markası ile karşılaşmışsınızdır. Acaba  Dayco nerenin markasıdır, nerede üretilmektedir. Peki Dayco Nerenin Malı?

Otomotiv ihracatında çok iyi yerlerde olduğumuzu söyleyenler olsa da “marka” açısından dipteyiz. Triger kayışını dahi başka ülkelerden ithal ediyoruz

Dayco krank şaftlı damperler, elektrikli direksiyon kemerleri ve vakum imal sistemleri gibi otomotiv mahsullerini yapım eden beynelmilel bir şirket

Bir çok sürücü triger kayışını değiştirirken Çin markası “Dayco” mahsulleriyle tanışmıştır. Haliyle “Dayco nerenin markası ?” diye merak ediliyor

Dayco Nerenin Malı

Acaba Dayco triger kayışları Çin markası da mı Çin de üretiliyor, yoksa tasarımı, testleri Batı ülkelerinde yapılmış ama ucuz olsun diye imali Güney Asya ülkelerine verilmiş mahsuller  midir ? Zati Samsung’dan İphone’a kadar bir çok elektronik mahsul bu biçimde üretiliyor.

Konuyu incelediğimde Dayco işletmesinin Amerika’da bir merkezi bulunduğunu ve nitelik evraklarının İtalya menşeili olduğunu gördüm. CEO’su da Batı’lı. Avrupa ve Amerika’da bir hayli imal merkezi ve temsilcisi olan Dayco sanki Amerikan markasıymış gibi bir imaj vermeye çalışıyor.

Çok incelediysem de Dayco’nun sahibi kimdir, bütün olarak nerenin işletmesidir kesin bir kanıya erişemedim. Gerçeğinda çok da ehemmiyetli değil. Her ne kadar Honda, Samsung, Siemens gibi öğrenilen ve mahsul niteliğine kefil olabilir bir marka olmasa da dünya genelinde yaygın ve mahsulleri çok satan bir şirket Dayco.

“Yan sanayi” olarak adlandırılan çakma mahsullerin piyasası bazen gerçeğininkinden fazla olabiliyor. Çok iddialı konuşamıyorum ama Dayco triger kayışları için de eş bir gidişat var. Teknik servis vasıtanıza bir Dayco mahsulü kullandığında bu gerçeği mıdır, yan sanayi midir, çıkma mıdır yoksa başka bir şey midir kavramanız güç. Bazen de gerçeği ne ki çakmasından ne bekleyeyim diyenler oluyor.

Esasen bu markayı bu kadar da gömmemek gerekli. Zira iş görür ve uygun maliyetli mahsulleri var. Gayet de yaygın kullanılıyor.

Sonraki yazı skf triger seti hakkında olacak.

Bunları okudunuz mu?

Triger kayışı kaç km de değişir? Yazıyı okumak için tıklayın.

Triger kayışı arıza belirtileri Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir