Volkswagen CC Hangi Segment

Volkswagen CC Hangi Segment

Volkswagen CC Hangi Segment

Alman otomotiv markası olan Volkswagen üretmiş olduğu bir hayli modelle ülkemizde ve dünya genelinde en çok seçim edilen vasıta üreticileri arasında yer almaktadır. Markanın sahip olduğu bu prestijin esasında birkaç unsur yatmaktadır.

VW markasını farklı kılan özellikler; kendi vasıtalarında kullanmış olduğu tüm motorların kendisine ait olması, yenilenen tasarım ve imal teknolojisini devamlı olarak yeni versiyonlarında kullanmasıdır. Şirketin sahip olduğu bir değişik özellikle de devamlı olarak yeni modellerle otomotiv sektöründe yer almasıdır.

Yenilikçi çizgisini devamlı olarak farklı taşıtlarla gün yüzüne çıkaran VW, ilk olarak 2008 senesinde Kuzey Amerika yerel Araba Fuarı Detroit’te tanıttığı Comfort Coupe olarak adlandırılan VW CC bunlardan biridir. Markanın hali hazırda ürettiği bu model gerçeğinde Passat modelinin Coupe versiyonudur. VW Passat CC olarak da geçen bu model benzinli ve dizel motor alternatiflerine sahiptir.

Volkswagen CC Hangi Segment

VW markasının kendisine ait olan 1.4 TSI benzinli ve 2.0 TDİ dizel motorlarını Passat CC modelinde kullanmaktadır. VW CC modelinde 1.4 TSI BMT 150 HP, 2.0 TDI BMT 150 HP ve 184 HP efora sahip motor alternatiflerini alıcılarının kullanımına sunmaktadır. Ayrıca marka olarak VW tüm CC modellerinde kendi vites kolisi olan DSG standart olarak sunmaktadır.

Markanın sahip olduğu bu model ekipman, ebat ve özellikleri bakımından D segmentinde yer almaktadır. VW Passat modeliyle aynı sınıfta yer alan CC üst orta sınıf niteliğe sahip bir taşıttır. Modelin içerisinde yer aldığı segment grubunda sedan, station wagon, crossover/SUV, minivanMPV ve coupe-cabrio sınıflarına sahip bir hayli markanın aracıda yer almaktadır. Sedan stili coupe modellerinden beğenenler otomotiv beğenirler için VW CC tüm temennileri karşılayabiliyor. Hem coupe model olup hem de büyük ebatlara ve geniş iç hacme sahip olmak bir model için büyük bir artı.

Bunları okudunuz mu?

Fiat Linea Hangi Segment? Yazıyı okumak için tıklayın.

Peugeot 301 Hangi Segment? Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir