Renault Fluence Hangi Segment

Renault Fluence Hangi Segment

Renault Fluence Hangi Segment

Fransız otomotiv üreticisi Renault, son senelerde ortaya koyduğu büyük atılımlarıyla sektörün içerisinde isminden sıkça laf ettirmeye başladı. Sahip olduğu dizel teknolojisinde tuttuğu galibiyet sayesinde sektörün içerisinde yer alan öteki markaların bir hayli modellinde kullanılmasını da sağlamıştır.

Dayanıklılığı ve sağlamlığıyla ön tasarıya çıkan dizel teknolojisini tüm modellerin de versiyon korumak sızın sunan Renault kesintisiz olarak model yeniliğine de gitmektedir. Renault Fluence markanın kesintisiz olarak yeniliğe gittiğini ve başkalaşımın suratı olduğunu gösteren modeller arasında ilk sırada yer almaktadır.

Renault Fluence Detaylı İnceleme – Fluence Artıları, Eksileri, Kronik Sorunları

Fluence ilk olarak 2009 senesinde Megane modelinin devamı kalitesinde üretilmeye başlamıştır. Yep yeni Megane sedan modelinin üretilmeye yine başlamasıyla beraber 2016 senesinde imali durdurulmuştur. Markanın içerisinde yer alan öteki modellere kıyasla geniş iç hacme ve büyük ebatlara sahip olan Fluence teknoloji bakımından da ekipmanlı bir taşıttır.

Renault Fluence ülkemizde 4 adet motor alternatifiyle satışa sunulmuş olup 1.6 lt ve 2.0 lt benzinli, 1.5 dCi ve 1.6 dCi dizel motor olarak da sınıflandırılır.

Renault Fluence Hangi Segment

Üretildiği ilk seneden 2016 senesine kadar iyi bir satış siyaseti tutan Renault Fluence özellikle taşıt filolarının ve ticari şirketlerin bir numaralı seçim ettiği modeller arasında yer almaktadır. Dış ebatlarının büyüklüğü ve geniş iç hacmi sayesinde seçim edilebilirliği öteki marka ve modellere kıyasla her zaman bir adım önde olabilmeyi sağlamıştır.

Tüm bu özellikleri sayesinde C segmenti olarak öğrenilen Compact sınıfta yer alan bir modeldir. Sedan bir taşıt olarak Fluence bu segmente bir hayli markanın hatchback. SW, MPV, crossover/SUV ve coupe/cabrio modelleriyle tatlı bir rekabet halindedir. Sahip olduğu dizel teknolojisinin en iyi misallerinden biri olan Renault bu modelde kendisine ait olan 1.6 dCi 130 HP efora ve de 320. Nm torka sahip motorunu çekinmeden kullanmıştır.

Bunları okudunuz mu?

Volkswagen CC Hangi Segment? Yazıyı okumak için tıklayın.

Fiat Linea Hangi Segment? Bu konu hakkımızda yazımızı okumak için tıklayın.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir